Produkty 1001bit Tools - doplnky pre Trimble (Google) SketchUP - SketchupExpert

Nepostrádateľný pomocníci pre prácu v programe Trimble (Google) SketchUP

Súbor nástrojov v balíku 1001bit tools predstavuje všetko, čo vám pri práci so SketchUPom chýba. Ide  o praktických pomocníkov, ktorí vám uľahčia každodennú prácu v programe. Sú určené pre stavebných inžinierov, architektov, projektantov a jednoducho všetkých, ktorí si obľúbili prácu v SketchUPe.

Predstavte si, že vytvárate 3D modely schodov, točité schodisko, eskalátory, steny,dvere a okná, a dokonca aj pomocné generovanie strešných krokiev, zadaním parametrov, rozmery,potom s jednoduchým kliknutím myši a oni sú potom vytvorené v 3D

Ukážeme vám niektoré z funkcií balíka 1001bit Tools, ktoré dokážu zautomatizovať zložité úkony a výrazne uštetriť vás čas.

Steny

Týmto nástrojom dokážete kresliť vertikálne steny. Steny môžu byť priame, alebo profilované.

Otvory v stenách

Nástroj vytvára automaticky otvory do stien, do ktorých dokážete následne osadiť okná a dvere.

Okná a okenné rámy

Pomocu týchto funkcií dokážete rýchlo a jednoducho vytvárať okenné otvory, rámy, výplne a pod… Môžete si určiť profil okenného rámu a ďalšie nastavenia.

wframe_dialog

Profilované panely a kazety

Tvorba stropných kaziet vhodných, ktoré dokážete využiť pre ozdobné kazetové stropy, ploty a pod…

paneldivide_dialog

Vertikálne lamely

Tieto sú využiteľné v interiéry, ako aj exteriéry, či už pri návrhu tieniacich prvkov v architektúre, prípadne pri návrhu špecifických interiérových prvkov.

vlouvres_dialog

Horizontálne lamely

Podobný príkaz ako Vertikálne lamely, tento však vytvára lamely horizontálne. Ako pri vertikálnych aj tu si viete nastaviť rozmery lamiel, ich rozostup a sklon.

hlouvres_dialog

Mreže, siete a perforované prvky

Tento nástroj vám opäť výrazne uľahčí prácnu tvorbu architektonických prvkov ako sú ploty, fasády, zábradlia a pod. Príkaz vám umožní automatizáciu a výraznú úsporu času. Viete s ním vytvárať populárne prvky využiteľné v architektúre, interiérovom dizjane ako aj iných oblastiach.

screen1_dialog

Schodiská a eskalátory

Pomocou 1001bit tools viete jednoducho vytvárať väčšinu typov najčastejšie používaných schodísk – jednoramenné, dvojaramenné, primočiare, schodnicové, točité a pod. V interaktívnom dialógu si jednoducho nastavíte všetky potrebné atribúty schodiska, následne ho nástroj z 1001bit tools vygeneruje spolu so zábradlím.

Jednoramenné schodiská

staircase1_dialog

Dvojramenné schodiská

staircase2_dialog

Točité schodiská

spiralstair_dialog

Eskalátory

escalator_dialog

Strechy a krovy

S pomocou 1001 bit tools vytvoríte rýchlo a jednoducho prvky krovu ako, krokvy, väznice a pod. Vymodelujete si základnú hmotu strechy a 1001 tools vám na jej základe automaticky doplní krov. Všetky parametre si môžete zadefinovať podľa vašich predstáv.

Tvorba krokiev

rafter1_dialog_0

Laty a kontralaty

roof1_dialog

Polia prvkov

Ak niekedy potrebujete urobiť pole opakovaním prvkov, viete ako nepohodlne táto funkcia funguje v SketchUPe a ako ťažko sa nastavujú atribúty. Funkcia má taktiež obmedzenia, ktoré sa snaží vyriešiť tento doplnok zo sady 1001bit tools. V prehľadnom dialógu si nastavíte všetky potrebné parametre a doplnok vám následne vygeneruje požadované pole prvkov.

Lineárne pole prvkov

linear_array_dialog

Pravidelné pole prvkov

rect_array_dialog

Polárne pole prvkov

polar_array_dialog_0

1001bit Pro

S doplnkami 1001bit Tools verzie Standard môžete vytvoriť parametrické architektonické prvky(napr. schodisko, okná, dvere, strechy, žalúzie, podlahové trámy, atď.), počas niekoľkých minút. S 1001bit Pro máte väčšie možnosti úprav a definícii prvkov. Viac informácií o rozdieloch v programových balíkoch na požiadnie.

1001Shadows

1001Shadows v preklade 1001 tieňov predstavuje zaujímavý doplnok pre architektov, stavebných inžinierov a projektantov. Tento plugin generuje sériu obrysov tieňov v rámci definovaného času v definovaných intervaloch. V skratke ide o jedinečného pomocníka pri overovaní insolácie návrhov budov, prípadne urbanistických celkov.

Praktické výhody doplnku 1001Shadows

  • Jednoduché ovládanie – nastavíte si geografickú polohu, začiatok simulácie a jej koniec, interval, v ktorom budú tiene generované
  • Kompatibilita medzi platformami a SketchUPmi – doplnok funguje v SketchUPe Standard aj Pro vo Windowse ako aj v Mac OS
  • Zachytenie tieňov pre export do iných aplikácií – tieňové profily sú generované ako čiary alebo face (vyplnené tiene). Tieto môžu byť exportované do iných CAD aplikácií (AutoCAD, ZW CAD a pod…)

Funkcie

1001shadows umožňuje architektom, dizajnérom a stavebným inžinierom analyzovať pôsobenie svetla a tieňa a tým aj potenciál ich stavebných, architektonických a urbanistických návrhov.

Zatienenie bodu

Čas zatienienia daného bodu v projekte s vymedzením časového horizontu v rámci daného intervalu.

shadows03

Generovanie tieňov s farebnou výplňou

Zastavte čas s touto funkciou pre vybraný časový interval. Táto funkcia je ideálna pre vizualizáciu zatienenia na plochách počas dňa.

shadows06

Expozícia oblohy

Vyberte si bod pre analýzu expozície otvorenej oblohy vo vybranom bode.

skyratio03

Skupiny a hladiny tieňov

Obrysy tieňov z každej analýzy sú uložené ako skupiny podľa času a zároveň predstavujú samostanú hladinu. To umožňuje rýchlu a ľahkú orientáciu vo výsledkoch a možnosť rýchlo vypnúť tiene v prípade potreby.

shadows05

Tabuľky

Tabuľky s údajmi o uhloch projekcie tieňov sú uložené v súbore vo formáte .csv pre prípadnú ďalšiu analýzu v iných programoch. Názov hladiny je uložený v .csv súbore, aby bolo zabezpečené spätné prepojenie so .skp súborom.

shadows04

Študentské licencie a licencie pre školy (EDU)

Pre študentov, učiteľov a  vzdelávacie ústavy ponúkame cenovo výhodné licencie za zlomok ceny komerčného produktu.

Viac informácií o cenách týchto licencí, ako aj o podmienkach ich získania na požiadanie.

Skúšobná verzia zdarma!

V prípade záujmu o vyskúšanie možností produktu pred kúpou vám odporúčame časovo obmedzenú trial verziu, ktorú nájdete na dolu uvedenej adrese. Pre jej stiahnutie je potrebná registrácia.

 

Ak nevidíte adresu na stiahnutie, znamená to, že ste sa ešte neregistrovali, prípadne nie ste prihlásený. Prosím urobte tak a budete mať neobmedzený prístup ku skúšobným verziám zdarma.

Cena produktu

Cena produktu závisí typu programového balíku a počtu modulov.

Ceny produktu začínajú od
30,00 €Cena bez DPH
36,00 €Cena s DPH

PRE ŠKOLY PONÚKAME ŠPECIÁLNE CENY PRODUKTOV

V prípade že ste na našich stránkach nenašli softvérové alebo hardvérové riešenie o ktoré máte záujem, neváhajte nás kontaktovať. Pevne veríme, že naši špecialisti v oblasti 2D a 3D gafiky, sú schopný zaistiť riešenie Vašich požiadaviek.